Послуги


Диспетчеризація MBus

Новітня система диспетчеризації M-Bus
дозволяє дистанційно зчитувати показання з усіх приладів обліку.

Наша компанія пропонує зняття показників з системи віддаленого зчитування показань на базі теплолічильників нашого виробництва.

Диспетчеризація квартирного обліку тепла

Для диспетчеризації квартирного обліку пропонуються перевірені часом рішення, засновані на стандарті M-Bus. M-Bus забезпечує збір даних з сотень приладів обліку різних енергоносіїв по кручений мідній парі довільної конфігурації загальною довжиною до декількох кілометрів. Це інтегральне рішення, що включає в себе як апаратні засоби, концентратори з пам’яттю, так і програмні продукти, роблять процес створення мережі інтуїтивно зрозумілим і не вимагає спеціальних знань і дозволяє досягти високого ступеня автоматизації рутинних операцій збору даних обліку.

Система призначена для дистанційного зчитування даних з лічильників тепла, обладнаних виходом M-Bus(м-Бас) по дротовій системі M-Bus.
Застосовується для організації дротових мереж збору даних з лічильників тепла, встановлених у важкодоступних місцях
(приватна власність, багатоквартирні житлові будинки, підвали, промислові об’єкти, тощо) і місцях високої концентрації приладів.

M-BUS це європейський стандарт побудови систем збору даних з комерційних вузлів обліку. Цей стандарт дозволяє зчитувати показання з сотень приладів з компактно розташованих об’єктів. Лічильники тепла з імпульсним виходом підключаються до реєстраторів. Лічильники імпульсів-реєстратори і лічильники води з імпульсним виходом організують деревоподібну структуру. Передача вимірювальної інформації в комп’ютер здійснюється за стандартом RS485 по некомутованим (з використанням перетворювача RS485/RS232) і комутованим (з використанням модему) дротовим лініям зв’язку, а також радіоканалу з використанням GSM модему.

У кожного теплолічильника є свій мережевий номер. Система диспетчеризації дозволяє створити лінію з 250 приладів підключених до одного концентратора Mbus. Всі показання передаються на комп’ютер, в якому встановлено спеціальне програмне забезпечення.
Інформація передається через Інтернет-зв’язок.

Варіанти підключення до системи M-Bus

DSL-связь

GSM модем

GSM

RS232 (або так званий СОМ-порт)

RS232

Сервiс

Кожен лічильник тепла відображає дані, про теплову потужність, витрати і температурах теплоносія. Між цими даними існує жорсткий взаємозв’язок, який описаний простою формулою, знаючи будь-які три з чотирьох складових якою, можна визначити і четверту складову.

Цей алгоритм і лежить в основі програми перевірки показань лічильника тепла. Для перевірки необхідно заповнити будь-які три з чотирьох порожніх комірок у наведеній вище формі.

Наприклад, ввести дані про витрати і температурах теплоносія визначені за показаннями лічильника тепла, в результаті розрахунку буде визначена величина миттєвої теплової потужності відповідної заданим параметрам. Якщо розрахована теплова потужність збіглася з тепловою потужністю показаної лічильником тепла – це означає, що лічильник розраховує споживання тепла – вірно. Ну, а якщо значення не збіглися — саме час розпломбувати прилад обліку і відправити його на перевірку.


Зняття показань з лічильника тепла повинно виконуватися від 1 до 4 разів на місяць, в залежності від вимог теплопостачальної організації.

Результати кожного зняття заносять в журнал обліку теплоспоживання, форма якого затверджена теплопостачальною організацією, а після закінчення звітного періоду переносяться у відомість обліку і передаються в теплопостачальну організацію.

Формула для перевірки показань теплолічильника:

Q = G * (t1 – t2)
Q – миттєва теплова потужність, ккал/год
G – масова витрата теплоносія, кг/год
t1 – температура теплоносія в подавальному трубопроводі, °C
t2 – температура теплоносія в зворотному трубопроводі, °C

Повірка лічильників теплової енергії

Існують правила технічного обслуговування, в якому встановлено перелік необхідних робіт і їх періодичність. Поряд з регламентом існують рекомендації заводу-виробника щодо строків виконання робіт. Технічне обслуговування буває плановим, згідно з регламентом, і позаплановим – за зверненням клієнта.Проведення таких робіт виконується без додаткових оплат з боку клієнта, крім випадків, коли позапланові роботи стали наслідком ремонту або нового монтажу вузла обліку води, з ініціативи клієнта. Кожне технічне обслуговування (планове та позапланове) оформляється документально – спеціальним актом виконаних робіт.

Важливо!

Для технічного обслуговування та повірки встановлені наступні терміни проведення робіт:

1.Очищення фільтрів від забруднення – один раз в рік

2.Контрольне зняття показників з приладів один раз в рік

3.Зовнішній огляд і перевірка збереження пломб – один раз в рік

4.Повірка лічильника холодної води кожні 6 років з дати заводської повірки

5.Повірка теплолічильників через 4 роки з дати заводської повірки

Вартість повірки теплолічильників і питання, що цікавлять Вас ви можете задати за телефонами Нашої компанії: тел.: 0-800-21-20-21 (дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовно) тел.: 044-383-42-24, 044-383-42-40, 044-383-42-45

e-mail: info@ultrameter.ua

Установка

Наша компанія виконує установку і технічне обслуговування індивідуальних приладів обліку теплової енергії.

Установка теплолічильника квартирного

Установка теплолічильника квартирного і прийняття його теплопостачальною організацією для комерційних розрахунків можливі тільки після отримання необхідної дозвільної документації та виконання нижче описаних умов:

Дозвіл балансоутримувача будівлі.

Технічні умови від теплопостачальної організації (балансоутримувача в разі теплопостачання від автономної котельні).
Індивідуально розроблений проект установки квартирного теплолічильника узгоджений з теплопостачальною організацією і територіальним органом центрального органу виконавчої влади у сфері метрології ТО ЦОВМ.

Установка теплолічильника дозволить виміряти фактично спожиту кількість теплової енергії і проводити оплату за показаннями теплолічильника, що виявляється вигідніше, ніж платити за існуючими нормативами. Вартість робіт зі встановлення теплолічильника індивідуальна для кожного клієнта, і визначається виходячи з Ваших даних.

Установка квартирного теплолічильника виконується за класичною схемою, в якій витратомір встановлюється в подавальний або в зворотний трубопровід, а датчики температури в подавальний і зворотний трубопроводи. З двох сторін від витратомірної ділянки теплового лічильника слід встановити кульові крани, а перед витратоміром, по ходу руху теплоносія, повинен бути встановлений сітчастий фільтр. Місце установки теплолічильника має перебувати за межами квартир в місці доступному для перевірки показань співробітниками теплопостачальної організації.

Передача лічильників тепла на комерційний облік здійснюється після виконання всіх монтажних робіт з влаштування вузла обліку. Процедура здачі теплолічильника починається з виклику представника нашої компанії, для чого складається лист і з одним примірником узгодженого проекту направляється в теплопостачальну організацію.

В узгоджений день приїзду метролога на об’єкті повинні бути присутніми представник балансоутримувача і представник монтажної організації. Метролог перевіряє відповідність змонтованого вузла обліку узгодженому проекту і відповідність заводських номерів лічильника тепла і його складових частин — з номерами зазначеними в паспорті теплолічильника.

Після, витратомір теплового лічильника, датчики температури і обчислювач пломбуються про що складається акт прийняття приладу на комерційний облік. В акт заносяться номери пломб і початкові показання лічильника теплової енергії, з цього моменту розрахунки за теплову енергію виробляються за показаннями теплолічильника.

Ультразвуковий теплолічильник

Ультразвуковий теплолічильник – прилад обліку теплової енергії на базі ультразвукового витратоміра, відрізняється незначним гідравлічним опором і відмінно вимірює витрату чистого теплоносія. У разі протікання сильно забрудненого теплоносія, або появи повітряних бульбашок в потоці, теплолічильники з ультразвуковими витратомірами визначають спожите тепло з істотною похибкою. Крім того, ультразвукові датчики витрати лічильників тепла чутливі до відкладень накипу на внутрішніх поверхнях витратомірної ділянки.

Механічний теплолічильник

Механічний теплолічильник – прилад обліку теплової енергії на базі механічного витратоміра, відрізняється невисокою вартістю, відносно високим гідравлічним опором і наявністю рухомих частин у витратомірній ділянці. Перед механічними перетворювачами витрати обов’язкова установка сітчастого фільтра. Прилади обліку з механічними витратомірами монтуються у будь-якому положенні, тоді як ультразвукові витратоміри не рекомендується встановлювати при потоці теплоносія зверху вниз.

Розробка проекту

Проект на установку лічильника тепла

Наша компанія є спеціалізованою організацією, яка має ліцензію для виконання цього виду робіт на підставі технічних умов і вихідних даних виданих теплопостачальною організацією.

Проект на установку теплового лічильника повинен включати:

  • Розрахунок витрати теплоносія
  • Підбір лічильника теплової енергії
  • Гідравлічний розрахунок вузла обліку
  • Розрахунок величини теплових втрат
  • Монтажну схему установки теплолічильника
  • Специфікацію на складові елементи вузла обліку

Установка лічильника тепла може виконуватися тільки на підставі проекту пристрою вузла обліку теплової енергії, погодженого з теплопостачальною організацією та територіальним органом центрального органу виконавчої влади у сфері метрології.